First slide
Kimlər deputat seçildi? - EXİT POLL - SİYAHI

“İnsan Hüquqları XXI əsr – Azərbaycan” Fondu və Fransanın “Opinion Way” Sosioloji Tədqiqatlar İnstitutu ilə birgə keçirdiyi “exit poll”un nəticələri açıqlanıb.

"Report"un xəbərinə görə, iki təşkilat ölkə üzrə 236 seçki məntəqəsində “exit poll” keçirib. Ümumilikdə 10 119 səs verən şəxs sorğuya cəlb edilib.

Birgə açıqlamada bildirilib ki, seçici fəallığı 55,06 faiz olub.

Beləliklə, “exit poll”un nəticələrinə əsasən 118 seçki dairəsi üzrə lider namizədlərin siyahısını təqdim edirik:


8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi


Azay Quliyev


9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi


Qafarov Kamaləddin Nəsrəddin oğlu


10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi


Madər Musayev


11 saylı Qaradağ seçki dairəsi


Hüseynov Aydın Nəsir oğlu


12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi


Xasiyeva Səbinə Səməd qızı


13 saylı Xəzər - Pirallahı seçki dairəsi


Əliyev Rauf Asif oğlu


14 saylı Xəzər seçki dairəsi


Sultan Məmmədov


15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi


Ülvi Quliyev


16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi


Erkin Qədirli


17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi


Allahverdiyev Elnur Marat oğlu


18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi


Rasim Musabəyov


19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi


Məmmədov Hikmət Baba oğlu


20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi


Adil Əliyev


21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi


İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı


22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi


Asim Mollazadə


23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi


Ziyad Səmədzadə


24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi


Könül Nurullayeva


25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi


Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı


26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi


Faizil Mustafa


27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi


Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu


28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi


Eldar Quliyev


29 saylı Səbail seçki dairəsi


Nigar Arpadarai


30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi


Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı


31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi


Etibar Əliyev


32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi


Həsənova Afət Əbil qızı


33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi


Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu


34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi


Zabelin Mixail Yuryeviç


35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi


Rauf Arifoğlu (Abbasov)


36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi


Qüdrət Həsənquliyev


37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi


Kərimzadə Pərvin Orxan qızı


38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi


Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu


39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi


Cəfərov Müşviq Cəfər oğlu


40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi


Quliyev Musa İsa oğlu


41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi


Hüseynova Hicran Kamran qızı


42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi


Mirkişili Tahir Famil oğlu


43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi


Hacıyev Emin Məcid oğlu


44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi


Məmmədli Müşviq Fazil oğlu


45 saylı Abşeron seçki dairəsi


Əsədov Oqtay Sabir oğlu


46 saylı Şirvan seçki dairəsi


İltizam Yusifov


47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi


Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu


48 saylı Yevlax seçki dairəsi


Məmmədov İlham Kazım oğlu


49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi


Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu


50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi


Şahin Seyidzadə


51 saylı Qusar seçki dairəsi


Badamov Azər Camal oğlu


52 saylı Quba seçki dairəsi


Vahid Əhmədov


53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi


Anatoli Rafaelov


54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi


Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu


55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi


Səlimov Eldəniz Adil oğlu


56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi


Sevil Mikayılova


57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi


Əminə Ağazadə


58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi


Rafael Hüseynov


59 saylı Salyan seçki dairəsi


Jalə Əhmədova


60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi


Fəzail Ağamalı


61 saylı Neftçala seçki dairəsi


Sabir Rüstəmxanlı


62 saylı Saatlı seçki dairəsi


Ələkbərli Əziz Yusif oğlu


63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi


Cəfərov Kamal Xaqani oğlu


64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi


Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu


65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi


Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu


66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi


Bəhruz Məhərrəmov


67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi


Həsənov Malik Əvəz oğlu


68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi


Nəsirov Elman Xudam oğlu


69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi


Fəzail İbrahimli


70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi


Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu


71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi


İsgəndərov Anar Camal oğlu


72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi


Musa Qasımlı


73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi


Rüfət Quliyev


74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi


Rəcəbli Hadı Musa oğlu


75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi


Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu


76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi


Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu


77 saylı Astara seçki dairəsi


Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu


78 saylı Lerik seçki dairəsi


Məmmədov İqbal Nəriman oğlu


79 saylı İmişli seçki dairəsi


Razi Nurullayev


80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi


Çingiz Qənizadə


81 saylı Beyləqan seçki dairəsi


İsmayılov Şahin Əmir oğlu


82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi


Rzayev Tahir Musa oğlu


83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi


Aqil Abbas (Abbasov)


84 saylı Füzuli seçki dairəsi


Vüqar Bayramov


85 saylı Şamaxı seçki dairəsi


Tamam Cəfərova


86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi


Novruzəli Aslanov


87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi


Tahir Kərimli


88 saylı Göyçay seçki dairəsi


Sabir Hacıyev


89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi


Məzahir Əfəndiyev


90 saylı Ağdaş seçki dairəsi


Osmanov Cavid Həmid oğlu


91 saylı Ucar seçki dairəsi


Ramil Həsən


92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi


Jalə Əliyeva


93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi


Yıldırım Fatma Vidadi qızı


94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi


Zahid Oruc


95 saylı Tərtər seçki dairəsi


Sahib Alıyev


96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi


Məmmədov Anar İlyas oğlu


97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi


Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu


98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi


Qafarova Sahibə Əli qızı


99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi


Həsənov Nurlan İrfan oğlu


100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi


Bayramov Kamran Fərhad oğlu


101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi


Mirbəşiroğlu Elşad Mirbəşir oğlu


102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi


Səfərov Nizami Abdulla oğlu


103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi


Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı


104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi


Arzu Nağıyev


105 saylı Tovuz seçki dairəsi


Qənirə Paşayeva


106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi


Ülviyyə Ağayeva


107 saylı Qazax seçki dairəsi


Seyidov Səməd İsmayıl oğlu


108 saylı Ağstafa seçki dairəsi


Cəfərov Nizami Qulu oğlu


109 saylı Balakən seçki dairəsi


Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu


110 saylı Zaqatala seçki dairəsi


Elşən Musayev


111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi


Əliyeva Kamilə Əliağa qızı


112 saylı Qax seçki dairəsi


Azər Kərimli


113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi


Vüqar İsgəndərov


114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi


Əli Mənsimli


115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi


Cavanşir Feyziyev


116 saylı Qəbələ seçki dairəsi


Fəttah Heydərov


117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi


Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı


118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi


Bəxtiyar Əliyev


119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi


Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu


120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi


Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu


121 saylı Laçın seçki dairəsi


Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu


122 Xankəndi seçki dairəsi


Tural Gəncəliyev


123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi


Məmmədov Aqil Sadiq oğlu


124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi


Məmmədov Elman Camal oğlu


125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi


İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu


       
09.02.2020 20:52
57
Loading...